Mükellefler İçin Sanal Ofis

Mükellefler İçin Sanal Ofis

Mükellefler İçin Sanal Ofis

Mükellef bir işten sorumlu olan kişidir. Yasalar önünde vatandaş olarak mükellef vergi ödemesi gereken kişidir. Bir işyeri acıyorsanız ister gerçek işyeri olsun ister sanal dünyada olsun fark etmez. Vergi mükellefi olursunuz. Bir işyeri, firma ya da şirket açtığınız takdirde yasal bir kurum ve kuruluş olabilmeniz için ve yasal yollardan ticaret yapıp para kazanabilmeniz için;

  • İstenilen zaman size ulaşılabilecek gerçek bir ikamet adresi göstermeniz gerekir.
  • Yerinizin doğruluğunu teyit edip onaylamak için de bir vergi memuru gelir ve anlaşma evrakları imzalanır.

Bu sayede siz resmi bir işyeri sahibi olursunuz. Bu durum ise sizi otomatik olarak vergi mükellef yapar.

Vergi Mükelleflerinin Ofis İhtiyacı Var mı?

Bazı meslek alanları dışında özellikle sahada yer alan devlet memurlarının dışında her meslek alanının bir ofise ihtiyacı vardır. Bazı mesleklerde ofis devlet tarafından çalışma alanı olarak kurum içinde verilir. Bazı meslekler için de işveren tarafından ofis imkânı sağlanır. Ticari kaygı taşıyan ve kendi işinin patronu olmayı hedefleyen özel meslek alanları ve firma oluşumları ise bir ofise ihtiyaç duyarlar. Bu mükellefler ayrıca bu ofisi kendi imkânları ile temin ederler.

Neden Sanal Ofis?

Ofis kira ve maliyetleri bilhassa yeni kurulmuş bir firma ve daha yolun başında olan genç bir mükellef için çok büyük külfettir. Bu sebeple mükellef olan kişiler gerçek ofis yerine daha uygun fiyatlarla sanal ofis kiralayabilirler. Resmî evrakları, arşivleri, e postaları gerçek bir ofis gibi alır ve süreci yönlendirir.

Gelen telefonları da sekreteriniz görevini üstlenerek şirketiniz adına açar, yönlendirme ve bilgilendirme yapar. Sanal ofis kiralamış kişi kurumsal prestijli bir kimlik kazanır ayrıca müşterileri ile istediği zaman sanal ofis bünyesindeki ofislerde görüşebilir. Kendi ofisi olarak kullanabilir. Bazı işlerini bizzat bu ofise giderek çalışabilir.